آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

انواع باتری

باتری ها بخشی از زندگی روزمره ما هستند و انرژی بسیاری از دستگاه های اطرافمان را تأمین می کنند. این منبع انرژی به ما کمک می کند زندگی راحت تری داشته باشیم. باتری وسیله‌ای متشکل از یک یا چند سلول الکتروشیمیایی با اتصالات خارجی است که برای تأمین انرژی دستگاه‌های الکتریکی مانند چراغ‌قوه، تلفن‌های همراه و خودروهای برقی استفاده می‌شود. هنگامی که یک باتری در حال تأمین توان الکتریکی است، ترمینال مثبت آن کاتد و ترمینال منفی آن آند است. ترمینالی که با علامت منفی مشخص شده‌ است منبع الکترون‌هایی است که از طریق یک مدار الکتریکی خارجی به سمت ترمینال مثبت جریان می‌یابد. هنگامی که یک باتری به یک بار الکتریکی خارجی متصل می‌شود، یک واکنش اکسایش-کاهش واکنش دهنده‌های پر انرژی را به محصولات کم انرژی تبدیل می‌کند و اختلاف انرژی آزاد به عنوان انرژی الکتریکی به مدار خارجی تحویل می‌شود. از گذشته، از اصطلاح "باتری" برای دستگاه‌هایی با چند سلول استفاده می‌شد، با این حال از این اصطلاح همچنان برای دستگاه‌هایی با فقط یک سلول استفاده می‌شود.

باتریها به دو دسته یک بار مصرف و قابل شارژ تقسیم می‌شوند. باتریهای یک بار مصرف خیلی ارزان هستند، اما اگر شما در دراز مدت به باتری نیاز دارید این نوع باتری برای شما در استفاده بلند مدت ( تکرار در خرید مجدد) هزینه زیادی خواهد داشت. نوع دیگر باتریها که به قابل شارژ معروف هستند، در ابتدا کمی گران تر از نوع اول هستند، اما شما یکبار هزینه میکنید و هر دفعه آنرا فقط شارژ می‌کنید. اگر در دراز مدت به باتری نیاز دارید حتما از نوع قابل شارژ تهیه کنید، چراکه علاوه بر اینکه برای شما یک باتری دائمی خواهد تاثیری در تخریب محیط زیست هم نخواهد داشت.

مشخصات باتری قلمی

باطری ها از سایز تنوع زیادی دارند, پرکاربردترین باطری سایز قلمی AA میباشد. باطری قلمی در ولتاژهای 1.2 ولت و 1.5 ولت عرضه میشود. باطری قلمی در بسیاری از دستگاهها و وسیله ها استفاده میشود، مقرون به صرفه ترین باطری به سبب تولید بسیار بالا باطری قلمی میباشد, دسترسی به باطری قلمی نبست به سایر باطری ها بسیار ساده میباشد و شما میتوانید این باطری را از تمامی فروشگاهها و الکتریکی ها و سایت های فروش آنلاین اینترنتی تهیه فرمایید. در باطری های قلمی بستگی به جنس باطری از تاریخ تولید و تاریخ انقضا استفاده میشود. روی باطری های قابل شارژ و لیتیوم آیون تاریخ تولید ثبت میشود.

باتری آلکالاین

امروزه باتری های آلکالاین بهترین نوع باتری های غیر قابل شارژ موجود در بازار هستند، که دارای الکترولیت های هیدروکسید پتاسیم اند. کاربرد باتری های Alkaline در دستگاه‌های روزمره که به انرژی کمی نیاز دارند مانند: ساعت‌ها، کنترل ها، اسباب بازی‌ها و … است. این سری باتری ها در سایز های؛ قلمی AA، نیم قلمی AAA، کتابی 9V، سکه ای، متوسط C، بزرگ D موجود هستند، استانداردترین نوع باطری قلیایی، باتری های قلمی اند. باتری های الکالاین به دلیل چگالی انرژی بیشتر، قیمت مناسب، در دسترس بودن، عمر طولانی‌تر نسبت به باطری های معمولی، محبوب‌تر اند. 

باتری قلمی معمولی

باتری قلمی معمولی, باطری قلمی غیر قابل شارژ است و یک بار مصرف میباشد. ولتاژ باطری های قلمی معمولی 1.5 ولت است و معمولا دربسته بندی کارتی و شیرینگ عرضه میشود, بیشترین فروش باطری قلمی مربوط به باطری قلمی معمولی است و دسترسی به باطری قلمی معمولی هم بسیار آسان میباشد, مهمترین علت فروش بالای باطری قلمی معمولی قیمت پایین تر این باطری نسبت به نوع باطری آلکالاین میباشد، اما اگر بخواهیم از لحاظ مقرون به صرفه بودن و اقتصادی بودن یکی از باطری قلمی معمولی و قلمی آلکالاین را انتخاب نماییم, حتما گزینه باطری قلمی آلکالاین مناسب تر میباشد. علت هم عمر حدود 7 برابری باطری های آلکالاین نسبت به باطری های معمولی میباشد ولی قیمت بسته به نوع برند باطری حدود 3 برابر بیشتر از باطری معمولی میباشد.

تماس با واحد بازرگانی سایت: 05137130000 داخلی 240

تماس با واحد پشتیبانی سایت: 09396718656

با تامین الکتریک همراه باشید در هفته های آینده مطلب باتری و انواع برندهای آن کامل تر می شود.

با تشکر تیم فروشگاه آنلاین تامین الکتریک
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین