آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

چراغ خیابانی

چراغ خیابانی از جمله چراغ هایی است که در روشنایی شهری به کار می رود. قبل از پرداختن به ادامه ی این بحث، بازرگانی سپهران تامین کننده ی انواع چراغ های خیابانی میباشد. شما می توانید در پایین صفحه انواع چراغ خیابانی را مشاهده کنید.

طراحی روشنایی شهری و علل استفاده از چراغ خیابانی ها:

طراحی روشنایی شهری با چراغ خیابانی معمولاً بر عهده افرادی است که شهرسازی را می شناسند. خیلی مهم است که نورپردازی شهری بتواند با استفاده از انواع چراغ خیابانی و ترکیب بندی درست این چراغ خیابانی ها باعث جلب توجه و جذابیت شود. با استفاده از نورپردازی توسط انواع چراغ خیابانی می توان فضای زیبایی برای شهروندان فراهم کرد. طراحان شهری به صورت مهندسی و حرفه ای و با استفاده از انواع چراغ خیابانی رنگ های شاد و دلچسب  ناشی از این چراغ خیابانی ها به نورپردازی شهری می پردازند.

طراحان باید فنون های مختلف نورپردازی با چراغ خیابانی ها را بشناسند و در زمینه ی استفاده درست از ویژگی های نور و ربط دادن آنها به محیط به خوبی تسلط داشته باشند.

نکته مهمی در زمینه ی استفاده از چراغ خیابانی ها وجود دارد این است که طراحی نهایی می تواند با سبک زندگی افراد مختلف سازگار باشد تا حس خوشایند شهروندی را تجربه کنند. کودکان، نوجوانان، زنان و معلولان جسمی از گروه هایی هستند که در شهر بیش از سایر افراد در معرض خطر هستند. و طبعا نیاز بیشتری به نورپردازی صحیح شهری توسط انواع چراغ خیابانی را دارند.

بنابراین لازم است شرایطی در شهر فراهم شود که این گروه ها بتوانند در طول ۲۴ ساعت با امنیت بیشتری در شهر تردد کنند. پس، برای روشنایی خوب شهر، کافی نیست که سیستم ها با الزامات فنی چراغ خیابانی ها تحمیل شده توسط مقررات یا با نیازهای اقتصادی و انرژی مشتری مطابقت داشته باشند، و یا محیط های شهری را تماشایی کنند. در عوض، درک کامل رابطه بین فضاها و رفتار، به منظور بهبود قابلیت استفاده در شب و قابلیت زندگی فضاهای شهری با نور چراغ خیابانی ها مهم است.

هدف از نورپردازی شهری با چراغ خیابانی ها چیست؟

اولین هدفی که برای نورپردازی شهری در نظر گرفته می شود احساس امنیت و آرامش در شهر است. شب های تاریک نیازمند نور چراغ خیابانی کافی در سطح شهر است. به همین دلیل روشنایی برای امنیت ضروری به حساب می آید. شاید سال های دور با تاریک شدن شب هیچ رفت و آمدی در داخل شهر صورت نمی گرفت اما امروزه در ساعات مختلفی از شبانه روز خیابان ها افرادی زیادی در خود می بیند. چون شهر پر رفت و آمد می شود نیاز است که برای شهر نور کافی در نظر گرفته شود. بنابراین روشنایی چراغ خیابانی می تواند حس اعتماد شهروندان را نسبت به شهر و مردم ساکن در آن افزایش دهد.

یکی از نکات مهم روشنایی شهری با استفاده از چراغ خیابانی این است که تا حدودی ایمنی فضای رفت و آمد را تامین می کند. نورپردازی های متفاوتی در فضای باز و پارک در پیاده روها و خیابان ها وجود دارد و احتمال وقوع جرایم خیابانی را کاهش می دهد. به همین علت، روشنایی چراغ خیابانی حتی در خطوط فرعی بسیار مهم است. همچنین نور این چراغ خیابانی ها در کوچه‌ها و خیابان‌ها می‌تواند به دوربین‌های مداربسته در ضبط دقیق‌ تر رویدادها به ویژه در طول شب کمک کند.

نور چراغ خیابانی در معابر اصلی، بزرگراه‌ها، جاده‌ها و جاده‌های منتهی به شهر، نقش کلیدی را ایفا می‌کنند و رانندگان را در طول جاده‌ها همراهی می‌کنند. شیب های جاده، پیچ ها و تمام پیچیدگی های راه، با نخ های روشنایی بلند این چراغ خیابانی در دو طرف به مسافران خودرو نشان داده می شود.

در مناسبت های خاص مانند سال نو یا جشن های مذهبی، همیشه نخ های نورانی رنگارنگ این چراغ خیابانی هاوجود دارد که با سبکی متفاوت به شما یادآوری می کند که امروز روز خاصی است بنابراین نورپردازی شهری این چراغ خیابانی ها تاثیر زیادی در زیبایی بصری شهر دارد. نورپردازی شهری، زیبایی شناسی را در گستره شهری و از طریق نورپردازی چراغ خیابانی ها و پیاده رو ها به بیننده معرفی می کند.

نورپردازی چراغ خیابانی مناسب می­ تواند یکی از عوامل تقویت کننده­ هویت یک مکان و ارتقاء شخصیت ویژه آن محسوب شود. با نورپردازی مناسب می­ توان بر جذابیت و سرزندگی شهر یا آرامش فضاهای آن افزود و حضور مردم را در فضا تقویت کرد.

در مواردی که هدف طراحی فضای شهری مناطقی برای ملاقات و گذر زمان است، نورپردازی چراغ خیابانی ها می‌تواند با تقویت تجربه تصویر در شب کمک کند، بنابراین افراد را به ماندن و تعامل با یکدیگر تشویق می‌کند و همچنین اجتماعی شدن در درون را ارتقا می‌دهد.

از جمله فضاهایی که برای طراحی نورپردازی شهری باید در بگیریم؛ عبارتند از :

خیابان ها

مسیرهای پیاده

مسیرهای مخصوص دوچرخه

فضاهای فروشگاهی

نماهای ساختمانی

بناهای یادبود عمومی و مقابر مقدس

پارک ها

برخی از مکان ها هستند که نیاز دارند تا نورپردازی درست برایشان طراحی بشود. مثلا مساجد، محیط های بیمارستانی، مراکز خرید، کافی شاپ و هتل ها باید طوری فضا سازی شوند که هم جلوه ی خوبی داشته باشند و هم از هزینه های اضافی و سنگین پیشگیری کنند. نورپردازی شهری باید در این گونه فضاها با استفاده از لامپ ها و تجهیزات کم مصرف انجام شود که هزینه ی بالایی را متحمل نشوند. از این رو چراغ های خیابانی ال ای دی بهترین گزینه برای استفاده می باشند. همچنین به نظر مي رسد نورپردازی شهری مقوله ای است كه می تواند در ايجاد ارزش و جذابيت افزوده در جاذبه های گردشگری تاثير مناسبی بر جای بگذارد.

تماس با واحد بازرگانی سایت: 05137130000 داخلی 5

تماس با واحد پشتیبانی سایت: 09396718656

و در آخر از شما متشکریم که با ما همراه بودید. در هفته های آینده مطلب چراغ خیابانی کامل تر می شود.

باتشکر تیم پشتیبانی سایت تامین الکتریک.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین