آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

چراغ سوله ای

چراغ سوله ای ال ای دی یا چراغ صنعتی LED، آخرین و بهترین تکنولوژی نوری ساخته شده به دست بشر برای تجهیز سوله و کارگاه ها می باشد. از چراغ سوله ای LED برای روشنایی سوله ها و روشنایی کارگاه های بزرگ و کوچک و واحد های صنعتی مدرن استفاده می شود. چراغ صنعتی و کارگاهی دارای ویژگی های ساختاری خاصی می باشد که آن را مناسب استفاده در محیط های صنعتی می سازد.

لامپ های فلورسنتی و LED در ساختار چراغ سوله ای و صنعتی به کاربرده می شود. ساختار ضد نم، ضد گرد و غبار و یا ضد انفجار چراغ سوله ای سبب می شود که بتوان آن را در محیط های کارگاهی و صنعتی به کار برد. چراغ کارگاهی دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به تفصیل به بررسی آن می پردازیم.

انواع چراغ صنعتی و کارگاهی

چراغ صنعتی و کارگاهی متناسب با محل مورد استفاده به صورت سقفی و یا آویز مورد استفاده قرار گیرند. چراغ صنعتی و کارگاهی در دو مدل SMD - COB و Power LED تولید می شود.

چراغ صنعتی و کارگاهی SMD - COB دارای زاویه پخش ثابت می باشد از این رو در تامین روشنایی فضا هایی که نیازمند نور یکنواخت می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ‌ صنعتی و کارگاهی ال ای دی، به شکل‌ های مختلفی طراحی و ساخته شده‌است. به منظور خنک سازی چراغ ال ای دی سوله ای جهت تبادل گرمای ایجاد شده با محیط از هیت سینک در ساختار آن استفاده می‌شود. همچنین محفظه اصلی لامپ از مواد آلومینیومی به روش دایکاست ساخته شده است تا فرآیند تبادل گرما با محیط هر چه بهتر صورت گیرد.

ال ای دی ‌های بکار رفته بر روی سطح هیت سینک به صورت تراشه های COB یا SMD نصب می‌شوند. مقابل ال ای دی ‌ها تعدادی آینه یا پوشش شیشه‌ای یا پلاستیکی قرار داده می‌شود که سبب می شود تراشه ‌ها از آسیب ‌های احتمالی محافظت شده و هم چنین نور محصور گردد. از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود، موادی است که در فرآیند ساخت استفاده می‌شود. در محیط کارگاه از پروژکتور هایی با IP حفاظتی بالا (IP65) یا بالاتر در محیط‌ های صنعتی که در محیط آن ها بخار مواد سمی یا مواد آسیب ‌زای دیگری وجود داشته باشد، استفاده می شود.

چراغ صنعتی و کارگاهی آویز

بهترین انتخاب برای استفاده در سوله ها، کارخانه ها و کارگاه ها، استفاده از نوع چراغ صنعتی و کارگاهی آویز است که باید از جهت جنس، عملکرد و سایر ویژگی های فیزیکی دارای استاندارد صنعتی مورد نیاز می باشد. در نوع آویز چراغ های صنعتی از انواع لامپ های بخار سدیم، لامپ بخار جیوه و غیره استفاده می گردد. این چراغ ها در محل هایی با سقف های بلند مورد استفاده قرار می گیرند.

چراغ صنعتی و کارگاهی سقفی

نوع سقفی چراغ صنعتی و کارگاهی با تنوع بالا و ساختاری مقاوم در برابر شرایط سخت محیطی، در محیط های شیمیایی و همچنین محیط های با گرد و غبار و رطوبت زیاد ساخته می شود.

چراغ صنعتی و کارگاهی سقفی

از جمله مواردی که در ساخت چراغ صنعتی و گارگاهی رعایت می شود آن است که باید از مواد با کیفیت در ساخت آن ها استفاده شود تا هم بتواند نور را به خوبی و به صورت یکنواخت منتشر کند و هم بتواند در مقابل شرایط محیطی نامناسب و وجود رطوبت یا گرد و غبار مقاومت بالایی داشته باشد. لامپ های مورد استفاده در انواع چراغ صنعتی و کارگاهی ممکن است از نوع LED یا فلورسنتی باشد که به فراخور شرایط محیطی از لامپ مناسب استفاده می شود. در صورت استفاده از لامپ های LED هم طول عمر چراغ بالا می رود و هم در مصرف انرژی به میزان زیادی صرفه جویی می گردد.

چراغ صنعتی و کارگاهی ضد انفجار

چراغ صنعتی ضد انفجار دارای ساختاری مقاوم در برابر برخورد مصالح، سنگ و غیره و همچنین انفجار های ناشی از حوادث کارخانه ای می باشند. از چراغ ضد انفجار در محیط های مستعد انفجار استفاده می شود، از این رو در فرایند ساخت این چراغ ها از مواد با کیفیت و با درجه حفاظت بالا استفاده می گردد.

تماس با واحد بازرگانی سایت: 05137130000 داخلی 5

تماس با واحد پشتیبانی سایت: 09396718656

با تامین الکتریک همراه باشید در هفته های آینده مطلب چراغ سوله ای کامل تر می شود.

با تشکر تیم فروشگاه آنلاین تامین الکتریک
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین