آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

محافظ برق

محافظ برق یا محافظ ولتاژ وسیله ای است که با افت ولتاژ و افزایش ناگهانی ولتاژ، از برد برق و یک سری رله جدا شده و از آسیب رسیدن دستگاه متصل به آن جلوگیری می کند. همچنین وقتی خاموش است با کمی تأخیر به دستگاه متصل می شود زیرا وقتی آن را روشن می کنید زمان لازم است تا ولتاژ به یک مقدار ثابت برسد. در واقع، این تعریف دستگاهی است که از لوازم الکتریکی متصل به آن در برابر نوسانات برق محافظت می کند.

دستگاههای برقی مورد استفاده در خانه و یا محل کار شما نیاز به محافظت در برابر نوسانات ناگهانی برق شهری دارند. نوسانات برق شهری می توانند در اثر عواملی مانند وجود مشکل در تجهیزات برق منطقه، بروز رعد و برق و برخورد صائقه با این تجهیزات و... ایجاد شوند. این افزایش و یا کاهش ولتاژ برق میتواند صدمات زیادی به دستگاه های شما وارد کنند. در مواردی این صدمات با صرف هزینه زیاد حل شده و گاهاً غیر قابل حل می باشد. این موضوع با توجه به شرایط فعلی بازار و قیمت سرسام آور لوازم برقی بسیار پر اهمیت می باشد. راه حل ساده برای جلوگیری از این مشکلات استفاده از محافظ برق می باشد.

نحوه عملکرد محافظ برق:

محافظ برق مابین پریز برق شهری و دستگاه شما قرار می گیرد. اگر ولتاژ برق شهری از اندازه مشخصی پایین تر و یا بالاتر باشد این محافظ برق مسیر برق خروجی به سمت دستگاه را قطع می کند. هر زمان که ولتاژ به حالت عادی برگردد. پس از سپری شدن مدت زمان مشخص، خروجی برق به سمت دستگاه را فعال میکند. و شما میتوانید با خیال راحت از دستگاههای برقی خود استفاده کنید.

انواع محافظ برق:

انواع محافظ برق دارای عملکرد یکسان می باشد. تفاوت عمده، حداکثر توان خروجی (با توجه به برق مصرفی دستگاههای متصل) و تعداد و نوع پریزها آنها نسبت به هم می باشد. می توان هر نوع دستگاهی را به انواع محافظ برق متصل کرد، به شرطی که مجموع توان دستگاهای متصل از حداکثر توان خروجی محافظ بیشتر نباشد. به عنوان مثال میتوان محافظ برق کولرگازی را به یخچال متصل کرد. اما نمی توان محافظ برق یخچال را به کولرگازی متصل کرد. چون جریان مصرفی کولرگازی از حداکثر جریان خروجی محافظ برق یخچال بیشتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت و موجودی با مشاوران ما در تماس باشید.

تماس با واحد بازرگانی سایت: 05137130000 داخلی 5

تماس با واحد پشتیبانی سایت: 09396718656

با تامین الکتریک همراه باشید در هفته های آینده مطلب محافظ برق کامل تر می شود.

با تشکر تیم فروشگاه آنلاین تامین الکتریک
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین