آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

فن تهویه و هواکش

فن تهویه و هواکش ها وسیله ای کاربردی هستند که اغلب در محیط های اداری و مسکونی استفاده می شوند. فن ها وسایلی هستند که امکان تهویه هوا را در محیط ایجاد می کنند. اساس کار فن تهویه و هواکش خانگی و صنعتی دفع بوی نامطبوع و ایجاد جریان هوای پاک و بدون آلودگی در فضای مورد نظر است. هواکش های موجود در بازار به صورت هواکش ضد آب پلاستیکی یا فلزی طراحی و تولید می شوند و میزان رطوبت محیط را به اندازه متعادل نگه می دارند تا باکتری در محیط فرصتی برای رشد و تکثیر نداشته باشد. دسته بندی فن تهویه و هواکش صنعتی و خانگی براساس کاربرد و اندازه و توان مصرفی آن ها انجام می شود. هواکش های صنعتی در محیط های اداری نیز کاربرد دارند. فن ها به دو نوع صنعتی و خانگی تقسیم می شوند. تهویه های خانگی برای آشپزخانه، حمام و توالت استفاده می شوند.

فن چیست؟

فن صنعتی یا هواکش صنعتی به مجموعه هواکش گفته می شود که برای جابجایی هوا در حجم زیاد و با قدرت بالا در ابعاد بزرگ و صنعتی کاربرد دارد و معمولا این دستگاه در ساعات زیاد و به صورت مداوم قابل استفاده است. 

هواکش صنعتی‎ در واقع حرکت و جابجای هوا و گاز ها را تسریع می کند. نقش مهم و برجسته هواکش صنعتی را هرگز نباید نادیده گرفت، چراکه این جابجایی هوا برای بسیاری از کارخانه ها و صنایع امری کاملاً ضروری است. این هواکش ها در واقع هوای پر از آلاینده های مختلفی که در محیط های سربسته و محصور قرار دارد را به بیرون فرستاده و هوای تازه و پاکیزه را از فضای باز به داخل محیط می فرستند. از این هواکش ها در خیلی از سایت های ساختمانی برای خنک و یا خشک کردن محیط استفاده می شود. علاوه بر این، استفاده از هواکش صنعتی در بسیاری از سالن های ورزشی که هوا در آن ها سریعاً گرم و مرطوب می شود نیز بسیار متداول و حتی ضروری است. استفاده از این هواکش ها در بسیاری از محیط های کارخانه ای که در آن ها دمای محیط بسیار بالا می رود و در آن ها بنا به هر دلیلی امکان استفاده از کولر وجود ندارد و این افزایش دما ممکن است باعث توقت خط تولید شود نیز متداول است. خیلی از گلخانه ها، استخر ها، حمام های عمومی و مراکز آب درمانی نیز به منظور کاهش رطوبت محیط از انواع هواکش صنعتی استفاده می کنند. در رستوران ها، مراکز پخت غذا، کارخانه‌ جات تولیدی غذا نیز از هواکش صنعتی با هدف خارج کردن دود، بوی غذا و بخار ناشی از پخت غذا استفاده می کنند. بنابراین، احتمالاً تا کنون به اهمیت استفاده از این هواکش ها واقف شده باشید، چراکه آن ها با تهیه و حفظ هوای مناسب در محیط، همه روزه جان و سلامت هزاران نفر کارگر و مشتری را حفظ می کنند.

هواکش صنعتی یکی از تجهیزاتی است که تمامی صنایع باید از آن استفاده کنند. هواکش صنعتی مزایای زیادی را برای صنایع به همراه دارد و کارخانه و کارگاه ها با اهداف مختلفی از آن ها استفاده می کنند. صنایع مختلفی مانند صنایع شیمیایی، پزشکی، اتومبیل سازی، کشاورزی، معدن، تهیه غذا، ساخت و ساز و بسیاری صنایع دیگر از انواع مختلف هواکش صنعتی استفاده می کنند تا هوای تازه را وارد محیط کار خود کنند و اینکه بو و عطر نامطبوع را خارج سازند. البته به غیر از صنایع، مکان های دیگری مثل باشگاه های ورزشی که در زیر زمین قرار دارند، انبارها و پارکینگ های زیر زمینی نیز باید برای تضمین سلامت محیط و هوایی استشمام می کنند از هواکش صنعتی استفاده کنند.

برای اطلاع از انواع فن تهویه هوا و برندهای مختلف لطفا با همکاران ما در ارتباط باشید.

تماس با واحد بازرگانی سایت: 05137130000 داخلی 5

تماس با واحد پشتیبانی سایت: 09396718656

با تامین الکتریک همراه باشید در هفته های آینده مطلب فن تهویه و هواکش و انواع برندهای آن کامل تر می شود.

با تشکر تیم فروشگاه آنلاین تامین الکتریک
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین