فهرست موضوعات

 
 
 
 ارسال رایگان کالای برق
 
تلگرام تامین الکتریک سپهران 
 
 تجهیزات شبکه یوکی نت
 
 سیم و کابل شهاب جم
 
 محصولات روشناییzfr
 

مقالات علمی

05 تیر 1399 نویسنده : مدیریت
19 0 2

وال واشر چیست و کاربردهای وال واشر ویژه

وال واشر یک المان نورپردازی نسبتا کاربردی و جدید است که از کنار هم قرار گرفتن چندین منبع نوری که به طور معمول led است ساخته میشود، گاهی هم از قرارگرفتن تعدادی لامپ با چیدمان های متفاوت تشکیل شده است. تعداد لامپ ها، اندازه و میزان نوردهی آن ها با توجه به کاری که مد نظر داریم و قرار است از این نوع چراغ برای آن استفاده کنیم، می تواند متفاوت باشد. اگر تعداد این نوع چراغ زیاد باشد، از آن می توان به عنوان پروژکتور استفاده کرد که نوعی پروژکتور خطی محسوب می شود و می توانند بر روی ساختمان ها نور بتابانند و یا در طراحی داخلی از آنها استفاده کنند.برند پارس شعاع توس یکی از بهترین تولیدکنندگان در این زمینه می باشد.

17 خرداد 1399 نویسنده : مدیریت
26 0 0

آشنایی با چراغ ریلی ویژه

امروزه استفاده از چراغ ریلی یکی از روش های مدرن و به روز و در عین حال بسیار مناسب از لحاظ اقتصادی برای تامین کردن نور در ساختمان هایی است که معماری یا شرایط ویژه ای دارند. در سیستم چراغ ریلی، منابع نور بر روی یک ریل که همگی در یک مسیر هستند. قرار داده می شوند. از این رو همه چراغ ها در یک ردیف در کنار یکدیگر قرار گرفته و روشن می شوند.

03 خرداد 1399 نویسنده : مدیریت
40 0 0

از کجا باید بدانیم کانکتوری که تهیه می کنیم قطعه مناسبی است؟ ویژه

کانکتور (Connector) به معنی متصل کننده، از ریشه کلمه (Connect) به معنی اتصال گرفته شده. کانکتور به اتصالاتی میگویند که کابل را به تجهیزات دیگر متصل میکنند. در واقع کانکتور وسیله الکترومکانیکی است که یک اتصال جداشدنی را میان دو زیرمجموعه یک سیستم الکتریکی و الکترونیکی برقرار می کند بدون اینکه تأثیری منفی بر کارکرد سیستم داشته باشد. کار کانکتور انتقال جریان الکتریکی و داده است، هر ارتباطی میان دو وسیله مکانیکی نیازمند جریان الکتریکی یا داده است. به عنوان مثال یک کلید و پریز یا دوشاخه برق کارش انتقال جریان الکتریکی است و یک نوع کانکتور محسوب می شود. کار کانکتور کم وزیاد کردن برق نیست بلکه انتقال جریان الکتریکی و دیتا است.

31 اردیبهشت 1399 نویسنده : مدیریت
47 0 0

چگونه محافظ نوسان برق بهتری انتخاب کنیم؟ ویژه

امروزه با توجه به نوسانات برق و تعدد وسایل برقی خرید و انتخاب یک محافظ برق خوب و مناسب که بتواند به درستی کار کند، مانع از آسیب دیدن لوازم برقی شود و همچنین نیاز کاربران را تامین کند، شاید به یکی از دغدغه‌های افراد تبدیل شده باشد. دستگاههای برقی مورد استفاده در خانه و یا محل کار شما نیاز به محافظت در برابر نوسانات ناگهانی برق شهری دارند. نوسانات برق شهری می توانند در اثر عواملی مانند وجود مشکل در تجهیزات برق منطقه، بروز رعد و برق و برخورد صائقه با این تجهیزات و… ایجاد شوند.

13 اردیبهشت 1399 نویسنده : مدیریت
54 0 2

آنچه باید درباره چراغ خطی بدانید ویژه

اگر شما از دسته افرادی هستید که به نورپردازی اهمیت می دهند باید آگاه باشید که جذاب بودن و ایجاد حس خوب در مراکز تجاری، اداره ها، محیط های آموزشی و غیره در گرو استفاده صحیح از المان های روشنایی است در حقیقت شما باید در هر محیطی باتوجه به فعالیتی که قرار است در آن صورت پذیرد از چراغ های متناسب با آن شرایط استفاده کنید تا علاوه بر ایجاد نور کافی احساس آرامش و رفاه نیز در افراد بوجود آید.

30 فروردین 1399 نویسنده : مدیریت
67 0 2

با خواندن این مطلب در خرید چراغ های بک لایت سرتان کلاه نمی رود! ویژه

پنل بک لایت متشکل از یک صفحه است که بر روی آن تعداد زیادی لامپ LED قرار گرفته که درواقع همان چراغ بک لایت تعریف می شود. بنابراین پنل بک لایت می تواند به خوبی جایگزین پنل های قدیمی فلورسنت و دیگر لامپ هایی شود که نور را به صورت متمرکز و خیره پخش میکند شود. در بسیاری از موارد این امکان وجود دارد که مجموعه چراغ هایی که تحت عنوان پنل های روشنایی می باشند را جز بهترین چراغ های روشنایی برای ساختمان نام برد. اما پنل های بک لایت بهترین نوع از همه این پنل ها محسوب میشود چرا که به هیچ عنوان نور خیره کننده را تولید و منتشر نمی کنند. در واقع فضای نوری ای که این پنل ها ایجاد میکنند، بسیار یکنواخت است و اصطلاحا محیطی نرم از لحاظ نوری در اختیار شما قرار میدهد.

13 اسفند 1398 نویسنده : مدیریت
153 0 0

چراغ های دانلایت (Downlight): ویژه

بکارگیری هدفمند نور، برای رسیدن به جلوه های بصری یا زیبایی شناختی است. نورپردازی، جزئی ضروری در هر خانه امروزی است و این نیاز نه فقط به این خاطر است که می توانید با کمک آن کارهای روزمره را انجام دهید بلکه بیشتر به این سبب است که نورپردازی یک احساس زندگی و محیط زندگی واقعی را به وجود می آورد. روشنایی مناسب به بهبود عملکردها در فصا کمک می کند، ظاهر فضا را خوب می کند و می تواند اثرات روانی مثبتی بر اعضا آن فضا داشته باشد. یکی از پر طرفدار ترین چراغ های استفاده شده در خانه دانلایت است. در این مطلب هر چیزی را که شما در مورد این نوع چراغ ها باید بدانید بیان خواهیم کرد.

05 اسفند 1398 نویسنده : مدیریت
109 0 0

همه چیز در مورد کابل کواکسیال ویژه

کابل هم‌ محور (کواکسیال) (Coaxial cable) کابلیست با مغز رسانایی داخلی که با پوشش عایق نارسانای منعطفی احاطه شده ‌است؛ روی این لایه منعطف نیز لایه رسانای ظریفی برای انعطاف کابل به هم بافته شده ‌است. کابل کواکسیال نوع خیلی متداول از کابل انتقال داده های محفاظت شده می باشد که از دو رسانا تشکیل شده است و به طور هم محور جهت دار شده اند اما به وسیله یک لایه عایق از هم جدا تفکیک شده اند.

29 بهمن 1398 نویسنده : مدیریت
114 0 0

کابل خودنگهدارنده ویژه

کابل خودنگهدار در چند سال گذشته به شدت مورد استقبال و استفاده وسیع در شبکه های برق ایران قرار گرفته است. کابلی که از فواید خوبی برخوردار است اما عدم رعایت مسائل فنی در استفاده و بهره برداری می تواند عامل بروز مشکلاتی دیگر گردد. ضریب هدایتی آلومینیوم پایین تر از مس بوده و لذا از تلفات بالاتری برخوردار است. در مواردی که استفاده از خطوط با هادیهای لخت منجر به بروز حوادث گذرا می شود و یا اینکه رعایت حریم و سایر نکات فنی و ایمنی شبکه برق مقدور نیست استفاده از کابلهای خود نگهدار هوایی راه حل منطقی است.

23 بهمن 1398 نویسنده : مدیریت
308 0 0

شینه مسی چیست؟ ویژه

شینه یک مکعب مستطیل و رسانای فلزی است که معمولا از جنس مس یا آلومینیم می باشد و دارای طول است. شینه وظیفه انتقال انرژی به مراکز مصرف را بر عهده دارد و شکل ظاهری آن به صورت شمش یا لوله می باشد. برای انتقال جریان های پایین از شینه های تکی و دوبل استفاده می شود ولی برای انتقال جریان های بالا از شینه های گرد یا لوله ای استفاده می شود.