فهرست موضوعات

 
 
 
 ارسال رایگان کالای برق
 
تلگرام تامین الکتریک سپهران 
 
 تجهیزات شبکه یوکی نت
 
 سیم و کابل شهاب جم
 
 محصولات روشناییzfr
 

مقالات علمی

  • 287
  • 501 مرتبه
ضرورت مدیریت مصرف برق

ضرورت مدیریت مصرف برق

09 اردیبهشت 1397

به نقل از باشگاه خبرنگاران، خوش خلق مدیرعامل برق منطقه ای تهران در برنامه گفتگوی 18:30 در خصوص ضرورتمدیریت مصرف برقتصریح کرد:در تابستان گذشته 55هزار مگابایت مصرف برق داشتیم که 3 تا 4 هزار مگابایت صرفه جویی نسبت به سال پیش از آن صورت گرفت.

وی درباره روش های صرفه جویی گفت: این روش ها به صورت کلی مطرح شده است به طور مثال استفاده از وسائل کم مصرف در زمینه های مختلف اما رفتار نوع مصرف هموطنان ، نقش تعیین کننده در میزان صرفه جویی دارد.

خوش خلق اظهار داشت:در کل ارزان بودنقیمت انرژیدر کشور ما یکی از دلایل مصرف بالا است؛ ارزش برق در سبد خانوار ایرانی ناچیز است.

مدیریت مصرف برق

این مقام مسئول افزود:یک ضعف دیگر این است که نتوانسته ایم سختیتولید برقو ارزش واقعی آن را به مردم نشان دهیم.

وی تصریح کرد:در سالهای گذشته گسترش لامپ های کم مصرف پیک مصرف شب را کاهش داد و به روز منتقل کرد.

خوش خلق در خصوص راهکارهای مناسب در خانه برای کاهش مصرف برق گفت:توجه به برخی نکات ریز ، میزان مصرف برق در منازل را کاهش می دهد به طور مثال میزان باز و بسته شدن درب و حجم مواد داخل یخچال در مصرف انرژی تاثیر دارد و یا در آوردن شارژرها از برق نیز منجر به کاهش مصرف می شود همچنین بکاربردن پنجره های دو جداره در ساختمان می تواند در کاهش مصرف انرژی تاثیر گذار باشد.

این مقام مسئول افزود:بخش دیگر مصرف به شبکه توزیع برمی گردد: یکی از این نکات، توزیع لامپ کم مصرف و کمک های وزارت نیرو به صنایع در ساخت پمپ های کولر ها و استفاده از تکنولوژی برتر در صنعت برق است.

مدیرعامل برق منطقه ای تهران اظهار داشت:هم اکنون ما 35 میلیون مشترک در کشور داریم که با مصرف بیشتر به محیط زیست نیز صدمه می زنیم؛ خوشبختانه در سال های اخیر با کمک وزارت نفتسوخت های فسیلی حذف شده است ولی از جهتی نیروگاه های برق ابی با کمبود آب مواجه شده اند اما می توانیم برای جبران این کمبودها ، مدیریت مصرف داشته باشیم.

وی افزود:ما 200 ساعت مصرف پیک داریم و اگر در دوره 100 روزه تابستان مردم همکاری کنند با منابع حاصل از صرفه جویی ،سرمایه گذاری ها در بخش های دیگر انجام می شود.

خوش خلق گفت:یک پنجم مصرف برق کشور در تهران و البرز و قم است . یکی از مشکلات مصرف بیش از حد انرژی، فرسودگی شبکه است که با مصرف کم این شبکه بهسازی خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر 35 درصد مصرف برق در بخش خانگی ، 12 درصد در حوزه کشاورزی و 45 درصد در تولید است و کشور ما یک کشور پرمصرف محسوب می شود. و ما با این روند مصرفی، انرژی را از نسل های آینده قرض می گیریم.

این مقام مسئول گفت:در زمینه زیر ساخت ها با وجود فرسودگی و چالش های موجود ، پیش بینی می کنیم در تابستان مشکل خاصی در زمینه تولید برق نداشته باشیم اما با توجه به کمبود آب در نیروگاه های برق ابی به خصوص در جنوب کشور در این زمینه مشکلاتی را خواهیم داشت.

خوش خلق تصریح کرد:ما باید به سمت فناوری های جدید برویم؛ در تهران 1500 کیلومتر کابل زیرزمینی داریم که 500 کیلومتر آن بهسازی شده و رویکرد کلی بهینه سازی با تکنولوژی جدید است و در سالحمایت از کالای ایرانیصنعت برق در حوزه بهره گیری ار تجهیزات بومی پیش رو است.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.