آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

تکنولوژی FTTH

 محصولات تکنولوژی FTTH: 

1.   شبکه پسیو فیبر نوری

2.   تجهزات شبکه FTTH

معرفی تکنولوژی FTTH و خدمات ما

شرکت بازرگانی سپهران نماینده شرکت اشنایدر الکتریک فرانسه که سال هاست درزمینه شبکه های کامپیوتری مشغول فعالیت است و در این راستا صدها پروژه را مستقیما توسط بخش طراحی و اجرای خود به انجام رسانده است. در سالهای اخیر که سمت و سوی بازار مخابرات ایران به آهستگی به سمت فناوری کابل کشی فیبر تا منازل FTTH متمایل شده است با توجه به نیاز کشور و در راستای پاسخگویی به این نیاز این فناوری را برای کشورمان به ارمغان آورده ایم و سعی کردیم تا تجهیزات لازم را در اختیار داشته باشیم و به بسته محصولات خود اضافه نماییم.

محصولات تکنولوژی FTTH

فناوری FTTX اکتاسی (کابل‌ کشی فیبر تا کاربر) نوید آینده ‌ای بسیار روشن تر را به نسل‌ها می‌دهد. سرعت ‌بالای شبکه فیبر سرعت فعلی DSL را که چیزی حدود 4 الی 5 مگابیت است را به 40 الی 50 مگابیت در ثانیه افزایش می‌دهد و این تازه اول راه است هم ‌اکنون در کشور خودمان شبکه FTTH با سرعت اینترنت حدود 900 مگابیت در ثانیه آزمایش ‌شده است و می‌توان در مراحل بعد بر روی همان شبکه فیبر ایجاد شده به این‌ گونه سرعت‌ها نیز دست ‌یافت.

تکنولوژی FTTX باعث درخواست بیشتر کاربران برای اطلاعات تصویری چه در وبگردی و کسب اطلاعات از اینترنت پرسرعت و چه در زمینهٔ ارتباط خواهد شد و به‌ زودی امکان تماس تصویری باکیفیت بسیار بالا در کشور امری عادی خواهد بود.

ظرفیت فعلی شبکه مسی مخابرات ایران پر شده یا به عبارتی لبریز شده و چاره‌ای جز ارتقا به شبکه فیبر نوری FTTH جهت پاسخگویی به نیازهای جدید و کاربران جدید وجود ندارد.

بازرگانی سپهران نماینده اشنایدر (دیتابیس اشنایدر) در این مقاله مختصر سعی کردیم شما را با فناوری فیبر نوری و شرکت اشنایدر و فناوری FTTX آشنا نماییم و بعضی از اصطلاحات بکار رفته را مختصراً با شکل‌ها و دیاگرام‌ها شرح دهیم. حال می‌خواهیم به المان اصلی این تکنولوژی که همان فیبر نوری هست بپردازیم تا با آن آشنایی بیشتری داشته باشیم.

فیبر نوری اشنایدر یا fiber optic تکنولوژی نوینی است که به ‌توسط انتقال پالس‌های نور از درون تارهای بسیار باریک سیلیکونی یا شیشه خالص که از ماسه دریا به دست می‌آیند ساخته می‌شود. سیگنال‌های نوری که از درون این تارهای نازک شیشه یا سیلیکون عبور می‌کنند حامل داده یا اطلاعاتی است که توسط دستگاه‌های شبکه‌ای که به آن متصل هستند ایجاد می‌شوند. این دستگاه‌ها قادرند سیگنال‌های نوری لیزر را به نحوی تولید کنند که در آن سر دیگر ارتباط نوری یا لینک نوری که همان فیبر هست قابل دریافت و ترجمه به همان اطلاعاتی باشند که از سوی دیگر کابل به آن انتقال‌یافته‌اند.

یک کابل نوری می‌تواند از صدها تار فیبر نوری شبکه اشنایدر تشکیل ‌شده باشد که هر یک از این تارها می‌توانند صدها مکالمه تلفنی یا حتی تصویری و یا ارتباط اینترنتی پر سرعت را برقرار نمایند. هم ‌اکنون فیبرهای نوری می‌توانند تا 40 گیگابایت بر ثانیه سرعت داشته باشند که این هزاران برابر یک ارتباط ADSL پرسرعت هست. این فیبرها دارای پوشش‌های محافظ فلزی پلیمری و مواد دیگری هستند و تنها در مرکز خود از یک هسته شیشه‌ای بهره می‌برند.

اما مزایای استفاده از فیبر نوری در برابر کابل‌های مسی چیست؟

1- قيمت ارزان‌تر: هزينه یک اتصال فیبر نوری نسبت به کابل‌های نوری در فاصله و مقیاس‌های بالا بسیار کمتر هست.

2- اندازه و قطر کمتر: قطر و اندازه فیبرهای نوری در مقایسه با کابل‌های مسی بسیار کمتر می‌باشند از این‌رو هزینه کابل‌ کشی را کمتر می‌نمایند.

3- ظرفیت بالا: پهنای باند انتقال‌دهنده‌های نوری به جهت ارسال و دریافت اطلاعات بسیار بیشتر از کابل‌های مس است. بنابراین فیبر نوری ظرفیت انتقال‌دهنده بیشتری را داراست.

4- تضعیف ناچیز: تضعیف سیگنال در کابل‌های نوری نسبت به کابل‌های مسی به‌مراتب کمتر است.

5- عدم تداخل: برعکس سیگنال‌های الکتریسیته در انتقال‌ دهنده‌های مسی، انتقال پالس‌های نور در یک کابل نوری تأثیری بر کابل مجاور خود نخواهد داشت لذا امکان شنود یا تداخل سیگنال نیست.

6- فاصله: فیبرهای نوری مناسب انتقال داده‌های حجیم در فواصل بسیار طولانی است (اتصال شبکه‌های محلی LAN به همدیگر)

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 05137130000 و 09396718656 تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

 

 

 

فهرست موضوعات

راهنمای خرید
ورود به فروشگاه
 
ارسال سریع
 
پارس شعاع توس
 
سیم و کابل شهاب جم
 
امید پدیده
 
پارسه شید