آیتم 0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

دانستنی ها

1401/02/28 نویسنده : مدیر اجرایی
1 0 0

روز بزرگداشت محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا ویژه

روز بزرگداشت محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدرالمتالهین یا ملاصدرا، اول خرداد در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شده است. ملاصدرا از بزرگان فلسفه اسلامی و از بزرگترین دانشمندان جهان، در نهم جمادی الاولی سال 980 قمری در شیراز دیده به جهان گشود.

1401/02/27 نویسنده : مدیر اجرایی
14 0 0

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری ویژه

روز بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری که همه ساله 28 اردیبهشت ماه گرامی داشته می شود. عُمَر خَیّام نیشابوری (نام کامل: غیاث‌الدین ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خَیام نیشابوری) زاده ۲۸ اردیبهشت ۴۲۷ خورشیدی در نیشابور و درگذشته ۱۲ آذر ۵۱۰ خورشیدی در نیشابور است.

1401/02/25 نویسنده : مدیر اجرایی
8 0 0

روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ویژه

روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، بزرگ‌ترین حماسه‌ سرای ایران و سراینده شاهنامه در تقویم ایرانی روز ۲۵ اردیبهشت نام‌گذاری شده است مردی که عمر گرانبهایش را صرف فرهنگ و ادب این سرزمین کهن کرد و برای جاویدان نگاه داشتن زبان پارسی تک تک لحظات زندگی اش را گذاشت. امروز را باید تا ابد به خاطر بسپاریم و سال ها با غرور و افتخار از آن سخن بگوییم.

1401/02/20 نویسنده : مدیر اجرایی
15 0 0

روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر ویژه

روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر 18 اردیبهشت یا 8 May می باشد. که هر ساله در کشورهای مختلف جهان گرامی داشته می‌شود به این امید که روزی صلح و آرامش در سرتاسر جهان حکمفرما باشد. صلیب سرخ عنوان سازمانی بین‏‌المللی است که برای تسکین آلام بشری و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی، بر طبق موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی تشکیل یافت.

1401/02/11 نویسنده : مدیر اجرایی
4 0 0

روز ملی خلیج فارس ویژه

روز ملی خلیج فارس مصادف با اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز و خلیج ‌فارس با رشادت ایل قشقایی به رهبری امام قلی خان والی فارس در زمان صفوی است. از این رو یکی از اقدامات دولت ایران برای پاسداری از میراث معنوی و فرهنگی خلیج فارس رسمیت دادن به روز ملی خلیج فارس در تقویم رسمی کشور بود. شورای عالی انقلاب فرهنگی در تیر ماه سال ۱۳۸۴ روز ۱۰ اردیبهشت را روز ملی خلیج فارس نام نهاد.

1401/02/08 نویسنده : مدیر اجرایی
16 0 0

روز جهانی نجوم ویژه

روز جهانی نجوم یکی از روزهای تعطیل آخر هفته مابین 15 آوریل (26 فروردین) تا 15 مه (25 اردیبهشت) که ماه در وضعیت تربیع (شب هفتم) قرار دارد، است. اتحادیه نجوم از سال 1973 میلادی این تاریخ را به عنوان روز جهانی نجوم و هفته پیش از آن را به عنوان هفته نجوم اعلام کرد.

1400/12/23 نویسنده : مدیر اجرایی
4 0 0

روز جوان ویژه

کشور عزیزمان روز ۱۱ ماه شعبان میلاد حضرت علی اکبر (علیه السلام) فرزند امام سوم شیعیان به عنوان است، جوان برومند حضرت امام حسین (علیه السلام) که با فداکاری‌ هایشان در عاشورا جاودانه شد و درس‌های بسیاری به جوانان داد.

1400/12/02 نویسنده : مدیر اجرایی
9 0 0

روز جهانی زبان مادری ویژه

در تقویم جهانی روز ۲۱ فوریه از طرف یونسکو به عنوان روز جهانی زبان مادری(International Mother Language Day) نامگذاری شده‌است. روز جهانی زبان مادری ۲۱ فوریه هر سال است، این نام‌گذاری در سال ۱۹۹۹ از سوی یونسکو و با هدف کمک به حفظ تنوع زبانی و فرهنگی جهان انجام شد.

1400/09/13 نویسنده : مدیر اجرایی
12 0 0

جمعه سیاه یا Black Friday ویژه

جمعه سیاه به انگلیسیBlack Friday  یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری یا Thanksgiving است که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر به ‌شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود. در واقع جمعه سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکت‌ها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند.

1400/09/07 نویسنده : مدیر اجرایی
14 0 0

آنچه باید درباره بیماری ویروس کرونا (کووید-19) بدانید ویژه

کرونا ویروس خانواده بزرگی از ویروسها هستند. بسیاری از آنها حیوانات را مبتلا میکنند، اما برخی کرونا ویروسهای حیوانی قادر هستند به یک کرونا ویروس جدید انسانی جهش پیدا کنند که میتواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

فهرست موضوعات

 
 
افراتناب
 
پارس شعاع توس
 
 
امید پدیده
 
 ارسال رایگان کالای برق
 
 
 تجهیزات شبکه یوکی نت
 
 سیم و کابل شهاب جم